14.02.2022

OCUS – SALON OPTYCZNY

Projekt salonu optycznego marki Ocus w Sopocie

Projekt obejmował całkowitą modernizację wnętrz lokalu usługowo-handlowego o pow.36 m2 w budynku otoczonym opieką konserwatorską, zlokalizowanym w Sopocie u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Ogrodowej. Uzyskano znaczną poprawę funkcjonalności lokalu i przystosowano
go do potrzeb salonu optycznego m. in. poprzez stworzenie dodatkowego wejścia ze strefy przyległej recepcji, zagospodarowania witryny i wydzielenie pomieszczenia technicznego ze stanowiskiem przystosowanym dla optometrysty.
Zobacz więcej >

02.11.2021

Office superstar 2021

za „Najlepsze biuro w Trójmieście” oraz wyróżnienie w kategorii „Innowacje i Technologie” za projekt i realizację biura Fashion Lab 2

Dobra wiadomość.

I Nagroda w konkursie „Office superstar 2021” za „Najlepsze biuro w Trójmieście” oraz wyróżnienie w kategorii „Innowacje i Technologie” za projekt i realizację biura Fashion Lab 2, firmy Lpp S.A. w Gdańsku dla zespołu Studio1:1 za wnętrza i Jems Architekci za obiekt.

Zobacz więcej >

23.09.2021

Muzeum Zamkowe w Malborku

Malbork w Prusach Królewskich

Wystawa zorganizowana jest w Zamku Wysokim w trzech dormitoriach oraz kościele zamkowym NMP. Celem wystawy historycznej według scenariusza Muzeum jest zaprezentowanie dziejów zamku malborskiego, należących do niego rozległych królewszczyzn żuławskich, miasta Malborka, województwa malborskiego oraz części diecezji pomezańskiej w okresie ich przynależności do Polski i funkcjonowania w ramach nowopowstałej prowincji Prusy Królewskie.
Zobacz więcej >

26.06.2021

Cropp Koncept 2021

Nowy salon marki Cropp w C.H. Avenida w Poznaniu

Powstają już pierwsze salony marki Cropp w nowej odsłonie. Nowy Koncept sklepu stylistycznie wpisuje się w nurt współczesnego streetwearu.Zabudowy przyścienne posiadają elementy wspólne z sufitem w formie podświetlanych łupin tworzących przestrzenne tło dla odzieży. Zarówno architektura jak i meble wolnostojące oraz zabudowa za kasą stanowią stylistyczną całość opartą na zasadzie budowania struktur z zagiętych lub kolebkowych płaszczyzn tworzących przestrzenność struktur z ostrym lub łagodnym kontrastem cienia.
Zobacz więcej >

28.05.2021

Nostra 2021

Nagroda Dziedzictwa Kulturowego dla Wystawy Stałej w Europejskim Centrum Solidarności

Z radością donosimy, że Wystawa Stała, przy projekcie której mieliśmy przyjemność współpracować z Europejskim Centrum Solidarności, otrzymała najważniejszą nagrodę europejską w obszarze dziedzictwa kulturowego – NOSTRA 2021.
Swoja decyzję jury uzasadniło słowami: „Wystawa akcentuje znaczenie pracy i wpływ, jaki miała na kształt Europy, którą znamy dzisiaj. Uwypukla wartość aktywizmu na rzecz praw człowieka, praw pracowniczych i politycznych oraz pokazuje, jak ważne jest obywatelskie zaangażowanie w takie działania”.

Zobacz więcej >

01.03.2021

„Be Creative”

Wnętrza pracowni projektowych

„Be Creative” – to nasza nowa realizacja projektu wnętrz pracowni projektowych Fashion Lab dla projektantów mody LPP S.A. Koncepcja projektu wnętrza polega na budowaniu przestrzeni wydzielających w sposób niemalże „bezdotykowy” w otwartej przestrzeni obiektu autorstwa JEMS Architekci.

Zobacz krótką animację!

11.12.2020

Reserved Dubaj

Projekt salonu w największym centrum handlowym na świecie Dubai Mall

Mamy przyjemność zaprezentować nasz najnowszy projekt salonu Reserved, zlokalizowany w Dubai Mall – największym centrum handlowym, rozrywkowym i rekreacyjnym na świecie. Na powierzchni ponad miliona m2 mieszczą się setki punktów gastronomicznych oraz ponad 1200 sklepów. Salon zajmuje powierzchnie 1430 m2, obejmuje departamenty: męski, damski i dziecięcy. Wewnątrz znajduje się również specjalna strefa odpoczynku.

Zobacz więcej >

30.11.2020

Design Alive Awards

Artykuł

Na portalu designalive.pl opublikowano artykuł  dot. najnowszej linii mebli 4Nature Smart Green z wbudowanym ogrodem wertykalnym, zaprojektowanym przez Studio 1:1 przy współpracy z 4Nature System.

Zobacz artykuł >

10.07.2020

KONCEPCJA MUZEUM

Wystawa stała w Muzeum Książąt Lubomirskich

W wielką radością chcielibyśmy podzielić się z Wami dobrą nowiną!

Decyzją jury Studio 1:1 otrzymało I miejsce w konkursie na opracowanie wystawy stałej Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu.

02.04.2020

Shopping Mall Marketing

Nowy artykuł Studio 1:1

Serdecznie zapraszamy Wszystkich zainteresowanych branżą Retail do przeczytania naszych najnowszych artykułów w magazynie Shopping Mall Marketing 2020!

Tym razem piszemy o projektowaniu wnętrz handlowych.

06.03.2020

SILVA II GDYNIA

Projekt aranżacji przestrzeni wspólnych w budynkach mieszkalnych

Przedstawiamy najnowszy projekt osiedla Silva II w Gdyni wykonany dla firmy Invest Komfort.  W zakres opracowania wchodziły pomieszczenia takie jak strefa relaksu z salą bilardową, strefa fitness, SPA z saunami  oraz klatki schodowe.

Zobacz więcej …

04.12.2019

Nowe wnętrza firmy BBK

Kompleksowe opracowanie wnętrz biurowych
w obiekcie BCB Bussiness Park

Mieliśmy przyjemność zaprojektować nowoczesne przestrzenie biurowe dla firmy BBK- właściciela marki Home&You. Szczególny charakter pracy nad wnętrzem wyraził się w połączeniu strefy biurowej z przestrzenią do pracy kreatywnej oraz częściami wspólnymi, takimi jak sale konferencyjne czy jadalnia.

Zobacz więcej …

25.10.2019

Designer Roku 2019

Nagroda dla Jarka Szymańskiego

Z przyjemnością informujemy, że na uroczystej gali, która odbyła się 24 października b.r., komisja powołana przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego wyróżniła Jarosława Szymańskiego prestiżowym tytułem Designer Roku – nagrodą prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego dla najlepszego polskiego projektanta. Gratulujemy!

02.10.2019

Warsaw Home 2019

Zaproszenie na nasze stoisko targowe

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników współczesnego dizajnu na nasze stoisko targowe. Prezentacja naszych produktów DOKI odbędzie się
w ramach IV Edycji Warsaw Home, jednego z największych tego typu wydarzeń w Europie.

DOKI
Hala F – Stoisko F4.4
SELECTED DESIGN

08.07.2019

Wystawa Barbary Hoff

w Muzeum Miasta Gdyni

Mieliśmy przyjemność stworzyć kolejną ekspozycję, tym razem poświęconą twórczości niezwykłej projektantki Barbary Hoff i jednocześnie jej pierwszą wystawę monograficzną. Celem wystawy było zaprezentowanie jej niezwykłej drogi projektowej, która obejmowała ponad połowę XX wieku.

Projekt wystawy czasowej z cyklu „Polskie projekty, polscy projektanci”, zrealizowaliśmy dla Muzeum Miasta Gdyni.

Zobacz wiecej …

31.05.2019

Okrągły Stół 2019

Projekt wielkoformatowej instalacji meblowej - zrealizowany!

Konferencja prasowa zadedykowana nowej instalacji Okrągłego Stołu, który mieliśmy przyjemność zaprojektować dla Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Spotkanie z przedstawicielami mediów było początkiem wielu wydarzeń związanych z obchodami 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 1989 roku. Przy naszym stole odbędzie się szereg debat, warsztatów, spotkań autorskich oraz kameralnych koncertów.

16.05.2019

Drzewko za makulaturę

Trójmiejska akcja ekologiczna Lasów Państwowych

Zużywana przez nas podczas pracy makulatura była skrupulatnie zbierana i na koniec miesiąca została przekazana na akcję „Drzewko za makulaturę”. Każde, oddane do recyklingu 5 kilogramów papieru można było wymienić na sadzonki drzew i krzewów.
Tym sposobem na terenie naszej pracowni zawitali nowi roślinni domownicy: dwa drzewka klonu i krzewy berberysu.

13.03.2019

Top Design Awards 2019

Najlepszy projekt w kategorii Biuro

Z radością informujemy, że otrzymaliśmy nagrodę w konkursie Top Design Awards 2019 za najlepszy projekt w kategorii Biuro.

Podczas gali otwarcia targów Arena Design w Poznaniu mieliśmy zaszczyt odebrania statuetki z rąk Pani Bogumiły Jung- Prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych oraz Pana Przemysława Trawę- Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Więcej informacji znajdziecie pod linkiem: ARENADESIGN

12.10.2018

Office Superstar 2018 !

LPP Laureatem drugiej edycji konkursu

Mamy przyjemność poinformować o kolejnym wyróżnieniu naszego projektu wnętrz w budynku biurowym LPP, które zostały docenione przez ekspertów, reprezentujących różnorodne dziedziny, w tym: architekturę, socjologię, design, trendy, nieruchomości.
Teraz firma LPP została laureatem drugiej edycji prestiżowego konkursu
OFFICE SUPERSTAR 2018 w kategorii najlepsze biuro regionalne: Trójmiasto.
Celem konkursu było wyróżnienie organizacji posiadających najlepsze wnętrza biurowe w Polsce.

https://officesuperstar.pl/

06.07.2018

Zaproszenie na wernisaż

Premiera naszej marki DOKI

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w piątek 06.07.2018, o godz. 18:00 w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni, Al. Zwycięstwa 96/98.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszego kontenera na festiwalu Gdynia Design Days 2018.

29.05.2018

Sinsay – koncept 2018

Kolejny koncept stworzony przez nas dla znanej marki

Zaproponowany przez Studio 1:1 nowy wizerunek sklepu ma nawiązywać do swobodnie zorganizowanego wnętrza pokoju nastolatek. Środowisko sprzedaży odzieży ma odzwierciedlać twórcze i kreatywne zachowania dziewcząt z tej grupy wiekowej. Ich fascynację do gromadzenia drobiazgów, budowania indywidualnego środowiska swojego życia w bliskich relacjach z rówieśnikami. Projekt powstał przy współpracy z LPP S.A.

Zobacz więcej …

23.05.2018

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL

Prezentacja naszej marki DOKI

Serdecznie zapraszamy na Łódź Design Festival, gdzie na wystawie PolishUp!, w gronie 40 wyróżnionych marek znalazły się również Doki.
W najbiliższy piątek (25 maja) opowiemy o naszej pracy podczas spotkania „BiznesUp! design made in Poland”.

Start: 10.30, miejsce: kawiarnia Format (w centrum festiwalowym ŁDF).
Więcej info:
http://www.lodzdesign.com/as…/Uploads/agenda-biznesup-pl.pdf

15.05.2018

SCF 2018 Retailers’ Awards

New Retail Concept/Retail Store Design

Miło nam poinformować, że stworzony przez Studio 1:1, przy współpracy z LPP, nowy koncept sklepów Reserved -„Open to Public” został zwycięzcą  konkursu SCF 2018 Retailers’ Awards, w kategorii New Retail Concept/Retail Store Design.

Relacja wideo – link poniżej

11.05.2018

Piszą o nas …

Shopping Mall Marketing

W najnowszym wydaniu rocznika Shopping Mall Marketing pojawiło sie również Studio 1:1.
W dziale Opinie Ekspertów została zamieszona wypowiedź Beaty Szymańskiej p.t. „Zobaczyć i być zobaczonym”, w której odnosi się m.in do obecnej sytuacji branży Retail z punktu widzenia architekta.

Zobacz wydawnictwo online …

16.03.2018

Goście z Jeny w ECS

Wizyta na Wystawie Stałej, wykład i warsztaty

16 marca 2018 roku Wystawę Stałą w Europejskim Centrum Solidarności odwiedził Dr Daniel Logemann wraz z grupą studentów z Uniwersytetu Friedricha Schillera w Jenie (Niemcy).
Specjalny wykład dotyczący historii tworzenia tego projektu i jego realizacji wygłosił prof. Jarosław Szymański. Goście odwiedzili także siedzibę Studio 1:1, by w formie warsztatów przyjrzeć się procesowi tworzenia dużych wystaw przez architektów.

08.01.2018

Property Design Awards 2018

Projekt flagowego sklepu Reserved Złote Tarasy

Z radością informujemy, że otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie Property Design Awards 2018!

Projekt flagowego sklepu Reserved Złote Tarasy, który mieliśmy przyjemność przygotować dla Firmy LPP S.A. został wyróżniony w kategorii Design-Wnętrza: Przestrzeń Handlowo-Usługowa.

Uroczyste wręczenie nagród obyło się w Katowicach, podczas Gali 4Design Days, w towarzystwie czołowych twórców z Polski oraz wielu światowej sławy architektów i designerów z zagranicy.

20.10.2017

Londyn 100% Design

Nasze stoisko na prestizowych targach

Nasze stoisko jest już otwarte!  Zapraszamy!

Targi 100% Design London, towarzyszące London Design Festival to jedno z największych na świecie przedsięwzięć związanych z branżą designu i wzornictwa. Tuż po targach iSaloni w Mediolanie jest najważniejszą europejską imprezą tego rodzaju.

24.09.2017

Pierwszy salon Reserved w Londynie

Zobacz jak pracujemy

Zachęcamy do obejrzenia filmu Reserved – Misja Londyn, obrazującego naszą przygodę przy tworzeniu flagowego salonu Reserved na Oxford Street w Londynie. Link poniżej …

Film: Paweł Czarzasty / Bartosz Mikołajczyk dla LPP

20.02.2017

Mała przestrzeń. Duży Komfort

Wznowione wydanie książki Beaty Szymańskiej

Rozważania Beaty Szymańskiej o istocie komfortu w małej przestrzeni, ponownie dostępne dzięki Wydawnictwu Naukowemu Katedra!

Książka dostępna w dobrych księgarniach oraz pod adresem:

http://wnkatedra.pl/pl/mala-przestrzen-duzy-komfort-beata-szymanska.html

15.05.2013

Targi About Design

AMBEREXPO - Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Międzynarodowych Targów Gdańskich

Dr Beata Szymańska w debacie „Jak mieszkają Polacy? Wnętrza zaprojektowane, by żyło się lepiej”.

 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera!

polityka przechowywania danych