Zespół to blisko 40 osób, architektów, architektów wnętrz, designerów i menadżerów. Aby zapewnić najwyższą jakość w projektowaniu, tworzymy małe, specjalistyczne zespoły na okoliczność każdego nowego zlecenia, dobierając kreatywnych projektantów z różnych branż. Współpraca z naszymi klientami opiera się na zaufaniu wzajemnej wymianie doświadczeń i wspólnym dochodzeniu do innowacyjnych rozwiązań.

Dzięki wszechstronności zespołu potrafimy pracować w skali mikro i w skali makro. Podejmujemy się zaprojektowania pozornie nieskomplikowanych małych elementów, takich jak zawias do urządzeń klimatyzacyjnych czy obiektów handlowych o powierzchni kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych.
Tak różne perspektyw widzenia projektowania pozwalają nam opracowywać rozwiązania holistycznie.

Założyciele

Beata Szymańska
Architekt Wnętrz
Beata Szymańska
Architekt Wnętrz

Profesor nadzwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Członek Rady Programowej ASP, Kieownik Katedry Architektury Wnętrz i Mebla w latach 2002-2016. Współzałożycielka pracowni projektowej Studio 1:1. Jest autorką książki „Mała Przestrzeń Duży Komfort”, będącej rozważaniem nad poszukiwaniem komfortu w najskromniejszych przestrzeniach życia człowieka. Ma dzwudziestoletnie doświadczenie w projektowaniu przestrzeni handlowych,wystawienniczych, biurowych i mieszkalnych. Projektuje dla największych sieci handlowych, takich jak: Reserved, Cropp, Sinsay, Big Star, Home&You czy A’Tab; dla muzeów takich jak: Muzeum ECS; Muzeum Miasta Gdyni; Muzeum w Malborku; Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy; dla biur: centralna siedziba Lpp oraz dla developerów: Invest Komfort; Hanza Wzięła udział w licznych konkursach, w których zdobyła nagrody w zespole: Property Design Awards 2018 - wyróżnienie za realizację projektu sklepu Reserved Złote Tarasy w Warszawie; Nagroda II st. w Konkursie PZITB „Budowa Roku 2015”; Nominacja do plebiscytu „Polska Architektura XXL 2016”; Nominacja do Nagrody Prezydenta Gdańska za „Najlepszą realizację architektoniczną 2011-2015” - za realizację projektu przebudowy siedziby LPP w Gdańsku; I Nagroda Muzealna Parlamentu Rady Europy 2016 – za m.in. realizację Wystawy Stałej dla ECS; I Nagroda w konkursie na „Koncepcję Scenografii Wystawy Stałej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku” 2008; II Nagroda w Konkursie na „Opracowanie Koncepcji Stałej Wystawy” w Muzeum Miasta Gdyni 2007; II Nagroda na „Opracowanie koncepcji scenariusza i scenografii stałej ekspozycji poświęconej Solidarności w ramach Europejskiego Centrum Solidarności 2006; I Nagroda za koncept sklepu Reserved i jego wyposażenie MAPPIC AWARD 2003 w Cannes Francja dla firmy LPP; I Nagroda jury oraz I Nagroda uczestników forum w konkursie Forum Młodych Architektów zrzeszonych w U.I.A. we Francji za projekt rehabilitacji dzielnicy mieszkaniowej Moyen Vernet w Perpignan, Projekt Konkursowy „Social Housing and Area Projects” 1990 Perpignan, Francja

Jarosław Szymański
Projektant
Jarosław Szymański
Projektant

Profesor zwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, prowadzący Pracownię Projektowania Produktu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Absolwent Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Współzałożyciel pracowni projektowej i architektonicznej STUDIO 1:1, w której razem z innymi projektantami, od 2002 roku realizuje projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego, architektury i architektury wnętrz oraz wystawiennictwa. Laureat wielu nagród w konkursach międzynarodowych i krajowych m.in: I nagroda w Konkursie na Projekt Zintegrowanego Stanowiska do Pracy z Komputerem w Pozycji Siedząco-Leżącej organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, 2008 I nagroda w Konkursie na Koncepcję Scenografii Wystawy Stałej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, 2008 nagroda iF design award za nagrzewnicę wodną LEO FS dla firmy Flowair, 2013 ( nagroda zespołowa). Za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze wyróżniany przez Ministra Kultury i Sztuki, Prezydenta Miasta Gdańska oraz Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. O swoich inspiracjach mówi: Fascynują mnie dzieła anonimowych projektantów-wytwórców. Zachwyca mnie ich prostota i funkcjonalność, niezmienna w swojej logice i formie przez dziesiątki lat. To one bardziej mnie inspirują niż najnowsze trendy w designie. Podążając za anonimowymi twórcami, szukam w projektowanych obiektach klarownej struktury, prostych zależności pomiędzy materiałem, strukturą i funkcją. Do tego, z czym kojarzy się design – do formy, dochodzę na końcu, nigdy nie jest ona dla mnie punktem wyjścia, jest zawsze „puentą”.

Koordynatorzy

Wojciech Mierzwa
Projektant
Wojciech Mierzwa
Projektant

Koordynator działu Design. Projektant wzornictwa przemysłowego z kilkuletnim doświadczeniem w branży meblowej, AGD i ogrzewnictwie. Przez kilka ostatnich lat, prowadził swoje studio projektowe o nazwie Metafor, z którym realizował projekty na rzecz firm produkcyjnych, by ostatecznie w 2017 roku zasilić zespół Studio 1:1. Współodpowiedzialny za kształt kolekcji / marki Doki. Jest zaangażowany w projekty mebli dla największych sklepów sieciowych. Koordynuje pracę zespołu Design i sam projektuje.

Dariusz Brunka
Architekt Wnętrz
Dariusz Brunka
Architekt Wnętrz

W latach 1985-1990 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Architektury Wnętrz. Ponad 25 lat pracy w zawodzie. W Studio 1:1 pracuje od 2007 r. Doświadczenie zdobywał jako manager projektów. Brał udział w wielu projektach m.in.: Wystawy Stałej ECS oraz tworzeniu nowego konceptu sieci sklepów CROPP. Obecnie odpowiedzialny za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań związanych z procesem projektowania.

Michał Ścieszka
Architekt
Michał Ścieszka
Architekt

Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Strathclyde w Glasgow oraz University of Westminster w Londynie. Studiował również w NUS Singapore oraz Chalmers University of Technology w Göteborgu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w pracowniach Terry Farrell & Partners, Allford Hall Monaghan Morris (AHMM) oraz Stiff + Trevillion Architects. Posiada polskie i brytyjskie uprawnienia budowlane. Do zespołu Studio 1:1 dołączył w 2017 roku. Obecnie koordynator grupy projektowej, odpowiedzialny za kluczowe projekty architektury kubaturowej.

Alicja Czarna
Architekt Wnętrz
Alicja Czarna
Architekt Wnętrz

Absolwentka Architektury Wnętrz i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Do zespołu dołączyła w 2013 roku. Obecnie główny koordynator, odpowiedzialna za płynność procesów projektowych. Doświadczenie gromadzone dzięki projektowaniu dla największych sieci sklepów wykorzystuje każdego dnia, z zaangażowaniem prowadząc i wspierając grupę architektów.

Architekci Prowadzący

Wojciech Zborowski
Architekt i Projektant
Wojciech Zborowski
Architekt i Projektant

W 2002 roku ukończył Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej. Projektant wzornictwa - w 2007 roku ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Brał m.in. udział w projektach: Koncept RE 2016, Stuttgart Konigstrasse, Essen Kettwigerstrasse, Berlin Tauentzienstrasse, siedziba główna LPP. Ze Studio 1:1 związany od 2012 roku, obecnie zajmuje się nadzorem nad tworzeniem mebli sieciowych oraz nadzorem nad treścią BIM.

Marta Pietruszyńska
Architekt
Marta Pietruszyńska
Architekt

W 2016 roku ukończyła Architekturę na Politechnice Gdańskiej. Do zespołu Studio 1:1 dołączyła w 2015 roku. Obecnie pełni funkcję koordynatora, dzieląc się swoim doświadczeniem i wspierając grupę architektów, prowadzi projekty aranżacji przestrzeni dla największych sieci sklepów.

Beata Weselska
Architekt Wnętrz
Beata Weselska
Architekt Wnętrz

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Architektury Wnętrz. Brała udział w projekcie „Modernizacja i rozbudowa budynku siedziby LPP ul. Łąkowa”, zaangażowana była również w projekty dużych marek sieciowych, m.in. Reserved i Yes. Zamiłowanie do projektowania od zawsze towarzyszy jej na każdej płaszczyźnie życia, pobudza wyobraźnię i napędza do działania. Z zaangażowaniem dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem koordynując grupę architektów, którzy dzięki jej wsparciu podejmują się wspólnie nawet największych wyzwań.

Krzysztof Orlof-Kowalski
Architekt
Krzysztof Orlof-Kowalski
Architekt

W 2008 roku ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Do zespołu dołączył w 2009 roku. Brał udział w projektach takich jak: Wystawy Stałej ECS, koncepcjach Reserved 2012 oraz 2017, CROPP, YES, przestrzeni wspólnych w obiektach Invest Komfort i wielu innych. Obecnie koordynator grupy projektowej, zaangażowany w architekturę kubaturową.

Alicja Karcz
Architekt
Alicja Karcz
Architekt

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. W Studio 1:1 pracuje od 2017 roku. Obecnie koordynator grupy projektowej, zaangażowana w projekty przestrzeni handlowych dla Reserved. Doświadczenie gromadziła angażując się w różne inicjatywy swoich znajomych i przyjaciół m.in. baroteka BOTO w Sopocie oraz podczas praktyk we Włoszech i na Malcie. Miłośniczka zwierząt.

Architekci i projektanci

Adam Żmijewski
Projektant
Adam Żmijewski
Projektant

Projektant – dyplom magistra sztuki w 1997 w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Do zespołu dołączył w 2008 r. Projektował meble dla firm takich jak Swarzędz Meble, Zielonogórskie Fabryki Mebli, EMKO, EXPO Gdańsk, Kruse&Meinert, Propłyt, Macore , SunReef. Obecnie odpowiedzialny jest za projektowanie mebli do sklepów sieciowych oraz ich dokumentacje wykonawcze. Konstrukcje drewniane i stalowe to jego specjalność.

Adam Tryniszewski
Architekt
Adam Tryniszewski
Architekt

Studiował na Politechnice Gdańskiej, na Wydziale Architektury. Ze Studiem 1:1 związany jest od początku jego istnienia. Współpracował przy wielu projektach, takich jak: projekt modernizacji Baszty Słomianej w ASP Gdańsk, projekt i nadzór przy projekcie łącznika Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej, projekt i nadzór przy projekcie modernizacji budynku siedziby LPP oraz w wielu projektach wykonawczych sklepów sieci Reserved. Obecnie bierze udział w różnych projektach modernizacyjnych związanych z nową siedzibą firmy LPP.

Anna Olszewska
Architekt
Anna Olszewska
Architekt

Absolwentka Wydziału Architektury PG oraz Studium Podyplomowego architektura+dialog na ASP w Gdańsku. W Studio 1:1 od 2008 r. Współpracowała przy tematach Wystały Stałej ECS i konceptu Cropp oraz przestrzeni handlowych. Architekt prowadzący wielu projektów na całym procesie projektowym i wykonawczym - od szkicu do otwarcia, m.in. lokali w kamienicach w Rydze oraz Sztutgarcie. Spokojny obserwator organicznego życia projektów.

Piotr Mazurczyk
Projektant
Piotr Mazurczyk
Projektant

W 2013 roku ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego ASP w Gdańsku. Pracuje w Studio 1:1 od 2013 roku. Jego doświadczenie to min.: project manager zespołu projektantów mebli i zabudów nowego konceptu salonów Reserved; lifting salonów Reserved: współpraca przy projekcie sieci sklepowów CROPP oraz A Tab (Home&You); projekt i opracowanie techniczne wyposażenia obiektów użyteczności publicznej oraz klubokawiarni. Obecnie ma realny wpływ na wygląd, konstrukcję i sposób produkcji mebli, zabudów i witryn sklepowych. Jego biegłość techniczna i obszerna wiedza uzupełnia niemal każdy koncept zarówno sklepów sieciowych jak i architektonicznych.

Lucas Zawadzki
Architekt
Lucas Zawadzki
Architekt

Absolwent Sopockiej Szkoły Wyższej. Swoje zainteresowanie skupia głównie na architekturze parametrycznej i organicznej. Największe inspiracje czerpie z wszelakich projektów Zaha Hadid Architects. W Studio 1:1 pracuje od 2017 roku. Współpracuje zarówno przy projektach architektonicznych jak i aranżacjach sklepów sieciowych.

Artur Kulczyński
Projektant
Artur Kulczyński
Projektant

Absolwent Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierunek wzornictwo. Do zespołu Studio 1:1 dołączył w 2017 roku. Obecnie odpowiedzialny jest za kontakt z wykonawcami. Projektowanie mebli do sklepów sieciowych i opracowywanie dokumentacji wykonawczej. Sprawnie zamienia szkice w coś realnego.

Agata Marchwicka
Architekt
Agata Marchwicka
Architekt

Absolwentka Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej, kierunku Architektura i Urbanistyka w języku angielskim. W swoim dobytku zawodowym posiada projekty użyteczności publicznej, architektury mieszkaniowej i hotelowej, przestrzeni publicznych, a także udział oraz zwycięskie konkursy architektoniczno-urbanistyczne. Swoje pasje wiąże z muzyką klasyczną, wzornictwem przemysłowym oraz historią architektury. Do zespołu Studio 1:1 dołączyła w 2017, realizując się przy licznych projektach przestrzeni handlowych.

Kamila Kohut
Architekt
Kamila Kohut
Architekt

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Swoje umiejętności rozwijała w pracowniach projektowania architektury wnętrz i mebli. Praktykę zdobyła w trójmiejskich biurach architektonicznych. W Studio 1:1 pracuje do 2017 roku. Zaangażowana jest w projektowanie wnętrz przestrzeni handlowych.

Monika Maciąg
Architekt
Monika Maciąg
Architekt

Ukończyła studia na Politechnice Gdańskiej w 2015 roku. Praktykowała przy projektach urbanistycznych takich jak m.in. „Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej” oraz „Zagospodarowanie skweru przy ul. Sienkiewicza w Iławie". Interesuje się szeroko pojętą psychologią środowiskową oraz kreowaniem przestrzeni publicznych i handlowych. Do zespołu Studio 1:1 dołączyła w 2017 roku. Obecnie zaangażowana w projektowanie przestrzeni handlowych.

Grzegorz Kunikowski
Architekt
Grzegorz Kunikowski
Architekt

Arch. wnętrz - w 2015 ukończył Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje w Studio 1:1 od 2017. Uzależniony od rysowania i grafiki 3d.

Jakub Stojałowski
Projektant
Jakub Stojałowski
Projektant

Projektant wzornictwa, zawodowy fotograf, wynalazca. Urodził się w 1991 roku w Gdańsku. Dyplom magisterski z Wzornictwa na Wydziale Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku o tematyce "Lampa bezprzewodowa - światło nastroju” obronił w 2017 roku. Twórca interaktywnych efektów specjalnych do scenografii teatralnych i na potrzeby wystaw. W Studio 1:1 od 2017 roku. Jego żywioł to zdjęcia, filmy, makiety i projektowanie. Studyjna złota rączka.

Agnieszka Łajkowska
Architekt
Agnieszka Łajkowska
Architekt

Absolwentka Wydziałów Architektury na Politechnice Wrocławskiej i Politechnice Gdańskiej. Urbanista z powołania, architekt wnętrz z zamiłowania. Do zespołu Studio 1:1 dołączyła w 2018 roku.

Joanna Jarza
Projektant
Joanna Jarza
Projektant

Projektant wzornictwa; w 2017 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom magisterski na Wydziale Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W Studio 1:1 pracuje od 2017 roku, obecnie zajmuje się elementami graficznymi projektów, komunikacją wizualną i projektowaniem konceptualnym.

Renata Piołunkowska
Projektant
Renata Piołunkowska
Projektant

W 2015 ukończyła Wzornictwo Przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku z tytułem magistra sztuki. W 2012 roku była stypendystką na Universidade Technica de Lisboa, na kierunku Design. Zdobyła wyróżnienie w konkursie Art of Packaging debiuty, wyróżnienie Elle Decoration Młodzi na Start, oraz dwie ważne nagrody w dziedzinie projektowania- IF Design Award oraz Must Have, za grzejnik Hex produkowany przez firmę Terma. Dodatkowo realizuje się jako asystentka w pracowni projektowej na Akademii Sztuki w Szczecinie. Do zespołu Studio 1:1 dołączyła w 2016 r. Zajmuje się tworzeniem wizualizacji na potrzeby projektów, opracowuje koncepcje nowych form mebli i zabudów. Z dużą uwagą śledzi trendy i kierunki rozwoju rynku by później wykorzystać to w realizacjach studia. Współtwórca kolekcji Doki.

Julia Maja Kitszel
Architekt
Julia Maja Kitszel
Architekt

W 2015 roku ukończyła wydział Architektury Politechniki Gdańskiej. Zespół Studio 1:1 zasiliła w 2016 roku, projektując dla wielu marek sieciowych.

Paweł Retkowski
Architekt
Paweł Retkowski
Architekt

Student II roku studiów magisterskich architektury wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2017 roku w Studio 1:1, współpracuje przy licznych projektach dla największych sieci handlowych.

Yaroslava Avtushenko
Architekt
Yaroslava Avtushenko
Architekt

Absolwentka Politechniki Lwowskiej oraz Politechniki Lubelskiej. Do zespołu Studio 1:1 dołączyła w 2017 roku. Obecnie współpracuje przy licznych projektach dla sieci sklepów.

Emilia Piłaszewicz
Architekt
Emilia Piłaszewicz
Architekt

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Do zespołu Studio 1:1 dołączyła w 2017 roku. Obecnie zajmuje projektowaniem wnętrz przestrzeni handlowych oraz tworzeniem wizualizacji architektonicznych.

Oksana Loi
Architekt
Oksana Loi
Architekt

Absolwentka Politechniki Lwowskiej oraz Politechniki Gdańskiej. Architektura to dla niej styl życia, który towarzyszy jej od szkoły artystycznej oraz dwóch ukończonych uniwersytetów i brzmi jak muzyka codziennie. Odnajduje ją we wszystkich małych szczegółach życia codziennego do wielkich form architektonicznych. Do zespołu Studio 1:1 dołączyła w 2017 roku. Obecnie realizuje się tworząc projekty dla największych sieci sklepów.

Dominika Kochanowska
Architekt
Dominika Kochanowska
Architekt

Jest absolwentką wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Szczecińskiej. Doświadczenia projektowe wzbogacałam między innymi podczas stażu i wymiany studenckiej w Danii, Hiszpanii oraz Republice Czeskiej. Od kilku lat jest związana z kreatywnym trójmiastem. W Studio 1:1 pracuje od 2016 roku, biorąc udział w wielu projektach sklepów dla marki Reserved. Obecnie zaangażowana w projektowanie przestrzeni handlowych.

Administracja

Agnieszka Chmielewska
Kierownik Biura
Agnieszka Chmielewska
Kierownik Biura

Ukończyła Wydział Zarządzania i Inżynierii Produktu. W latach 2005-2010 pracowała w Wielkiej Brytanii, zdobywając doświadczenie w bankowości. Pracuje w Studio 1:1 od 2010 roku. Obecnie odpowiedzialna za całokształt procesów administracyjnych.

Krzysztof Szota
Główny Księgowy
Krzysztof Szota
Główny Księgowy

Magister ekonomii, ukończył Wydział Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim w 1980 roku. Wpisany na listę doradców podatkowych pod numerem 00915. Ze Studio 1:1 związany od początku jego istnienia, odpowiedzialny jest za całokształt procesów finansowych oraz kadrowo-płacowych.