Zespół to blisko 40 osób, architektów, architektów wnętrz, designerów i menadżerów. Aby zapewnić najwyższą jakość w projektowaniu, tworzymy małe, specjalistyczne zespoły na okoliczność każdego nowego zlecenia, dobierając kreatywnych projektantów z różnych branż. Współpraca z naszymi klientami opiera się na zaufaniu wzajemnej wymianie doświadczeń i wspólnym dochodzeniu do innowacyjnych rozwiązań.

Dzięki wszechstronności zespołu potrafimy pracować w skali mikro i w skali makro. Podejmujemy się zaprojektowania pozornie nieskomplikowanych małych elementów, takich jak zawias do urządzeń klimatyzacyjnych czy obiektów handlowych o powierzchni kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych.
Tak różne perspektyw widzenia projektowania pozwalają nam opracowywać rozwiązania holistycznie.

Założyciele

Beata Szymańska
Architekt Wnętrz
Beata Szymańska
Architekt Wnętrz

Profesor nadzwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Członek Rady Programowej ASP, Kierownik Katedry Architektury Wnętrz i Mebla w latach 2002-2016. Współzałożycielka pracowni projektowej Studio 1:1. Jest autorką książki „Mała Przestrzeń Duży Komfort”, będącej rozważaniem nad poszukiwaniem komfortu w najskromniejszych przestrzeniach życia człowieka. Ma dwudziestoletnie doświadczenie w projektowaniu przestrzeni handlowych, wystawienniczych, biurowych i mieszkalnych. Projektuje dla największych sieci handlowych, takich jak: Reserved, Cropp, Sinsay, Big Star, Home&You czy A’Tab; dla muzeów takich jak: Muzeum ECS; Muzeum Miasta Gdyni; Muzeum w Malborku; Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy; dla biur: centralna siedziba LPP oraz dla developerów: Invest Komfort; Hanza. Wzięła udział w licznych konkursach, w których wraz z zespołem zdobyła nagrody: Property Design Awards 2018 - wyróżnienie za realizację projektu sklepu Reserved Złote Tarasy w Warszawie; Nagroda II st. w Konkursie PZITB „Budowa Roku 2015”; Nominacja do plebiscytu „Polska Architektura XXL 2016”; Nominacja do Nagrody Prezydenta Gdańska za „Najlepszą realizację architektoniczną 2011-2015” - za realizację projektu przebudowy siedziby LPP w Gdańsku; I Nagroda Muzealna Parlamentu Rady Europy 2016 – za m.in. realizację Wystawy Stałej dla ECS; I Nagroda w konkursie na „Koncepcję Scenografii Wystawy Stałej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku” 2008; II Nagroda w Konkursie na „Opracowanie Koncepcji Stałej Wystawy” w Muzeum Miasta Gdyni 2007; II Nagroda na „Opracowanie koncepcji scenariusza i scenografii stałej ekspozycji poświęconej Solidarności w ramach Europejskiego Centrum Solidarności 2006; I Nagroda za koncept sklepu Reserved i jego wyposażenie MAPPIC AWARD 2003 w Cannes Francja dla firmy LPP; I Nagroda jury oraz I Nagroda uczestników forum w konkursie Forum Młodych Architektów zrzeszonych w U.I.A. we Francji za projekt rehabilitacji dzielnicy mieszkaniowej Moyen Vernet w Perpignan, Projekt Konkursowy „Social Housing and Area Projects” 1990 Perpignan, Francja

Jarosław Szymański
Projektant
Jarosław Szymański
Projektant

Profesor zwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, prowadzący Pracownię Projektowania Produktu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Absolwent Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Współzałożyciel pracowni projektowej i architektonicznej STUDIO 1:1, w której razem z innymi projektantami, od 2002 roku realizuje projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego, architektury i architektury wnętrz oraz wystawiennictwa. Laureat wielu nagród w konkursach międzynarodowych i krajowych m.in: I nagroda w Konkursie na Projekt Zintegrowanego Stanowiska do Pracy z Komputerem w Pozycji Siedząco-Leżącej organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, 2008 I nagroda w Konkursie na Koncepcję Scenografii Wystawy Stałej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, 2008 nagroda iF design award za nagrzewnicę wodną LEO FS dla firmy Flowair, 2013 ( nagroda zespołowa). Za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze wyróżniany przez Ministra Kultury i Sztuki, Prezydenta Miasta Gdańska oraz Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. O swoich inspiracjach mówi: Fascynują mnie dzieła anonimowych projektantów-wytwórców. Zachwyca mnie ich prostota i funkcjonalność, niezmienna w swojej logice i formie przez dziesiątki lat. To one bardziej mnie inspirują niż najnowsze trendy w designie. Podążając za anonimowymi twórcami, szukam w projektowanych obiektach klarownej struktury, prostych zależności pomiędzy materiałem, strukturą i funkcją. Do tego, z czym kojarzy się design – do formy, dochodzę na końcu, nigdy nie jest ona dla mnie punktem wyjścia, jest zawsze „puentą”.

Koordynatorzy

Michał Ścieszka
Architekt
Michał Ścieszka
Architekt

Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Strathclyde w Glasgow oraz University of Westminster w Londynie. Studiował również w NUS Singapore oraz Chalmers University of Technology w Göteborgu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w pracowniach Terry Farrell & Partners, Allford Hall Monaghan Morris (AHMM) oraz Stiff + Trevillion Architects. Posiada polskie i brytyjskie uprawnienia budowlane. Do zespołu Studio 1:1 dołączył w 2017 roku. Obecnie koordynator grupy projektowej, odpowiedzialny za kluczowe projekty architektury kubaturowej.

Alicja Czarna
Architekt Wnętrz
Alicja Czarna
Architekt Wnętrz

Absolwentka Architektury Wnętrz i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Do zespołu dołączyła w 2013 roku. Obecnie główny koordynator, odpowiedzialna za płynność procesów projektowych. Doświadczenie gromadzone dzięki projektowaniu dla największych sieci sklepów wykorzystuje każdego dnia, z zaangażowaniem prowadząc i wspierając grupę architektów.

Dariusz Brunka
Architekt Wnętrz
Dariusz Brunka
Architekt Wnętrz

W latach 1985-1990 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Architektury Wnętrz. Ponad 25 lat pracy w zawodzie. W Studio 1:1 pracuje od 2007 r. Doświadczenie zdobywał jako projektant i manager projektów. Brał udział w wielu projektach m.in.: Wystawy Stałej ECS oraz tworzeniu nowego konceptu sieci sklepów CROPP. Obecnie odpowiedzialny za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań związanych z procesem projektowania.

Wojciech Mierzwa
Projektant
Wojciech Mierzwa
Projektant

Koordynator działu Design. Projektant wzornictwa przemysłowego z kilkuletnim doświadczeniem w branży meblowej, AGD i ogrzewnictwie. Przez kilka ostatnich lat, prowadził swoje studio projektowe o nazwie Metafor, z którym realizował projekty na rzecz firm produkcyjnych, by ostatecznie w 2017 roku zasilić zespół Studio 1:1. Współodpowiedzialny za kształt kolekcji / marki Doki. Jest zaangażowany w projekty mebli dla największych sklepów sieciowych. Koordynuje pracę zespołu Design i sam projektuje.

Architekci Prowadzący

Beata Weselska
Architekt Wnętrz
Beata Weselska
Architekt Wnętrz

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Architektury Wnętrz. Brała udział w projekcie „Modernizacja i rozbudowa budynku siedziby LPP ul. Łąkowa”, zaangażowana była również w projekty dużych marek sieciowych, m.in. Reserved, Yes i Sinsay. Zamiłowanie do projektowania od zawsze towarzyszy jej na każdej płaszczyźnie życia, pobudza wyobraźnię i napędza do działania. Z zaangażowaniem dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem koordynując grupę architektów, którzy dzięki jej wsparciu podejmują się wspólnie nawet największych wyzwań.

Krzysztof Orlof-Kowalski
Architekt
Krzysztof Orlof-Kowalski
Architekt

W 2008 roku ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Do zespołu dołączył w 2009 roku. Brał udział w projektach takich jak: Wystawy Stałej ECS, koncepcjach Reserved 2012 oraz 2017, CROPP, YES, przestrzeni wspólnych w obiektach Invest Komfort i wielu innych. Obecnie koordynator grupy projektowej, zaangażowany w architekturę kubaturową.

Marta Pietruszyńska
Architekt
Marta Pietruszyńska
Architekt

W 2016 roku ukończyła Architekturę na Politechnice Gdańskiej. Do zespołu Studio 1:1 dołączyła w 2015 roku. Obecnie pełni funkcję koordynatora, dzieląc się swoim doświadczeniem i wspierając grupę architektów, prowadzi projekty aranżacji przestrzeni dla największych sieci sklepów.

Architekci i projektanci

Adam Żmijewski
Projektant
Adam Żmijewski
Projektant

Projektant – dyplom magistra sztuki w 1997 w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Do zespołu dołączył w 2008 r. Projektował meble dla firm takich jak Swarzędz Meble, Zielonogórskie Fabryki Mebli, EMKO, EXPO Gdańsk, Kruse&Meinert, Propłyt, Macore , SunReef. Obecnie odpowiedzialny jest za projektowanie mebli do sklepów sieciowych oraz ich dokumentacje wykonawcze. Konstrukcje drewniane i stalowe to jego specjalność.

Adam Tryniszewski
Architekt
Adam Tryniszewski
Architekt

Studiował na Politechnice Gdańskiej, na Wydziale Architektury. Ze Studiem 1:1 związany jest od początku jego istnienia. Współpracował przy wielu projektach, takich jak: projekt modernizacji Baszty Słomianej w ASP Gdańsk, projekt i nadzór przy projekcie łącznika Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej, projekt i nadzór przy projekcie modernizacji budynku siedziby LPP oraz w wielu projektach wykonawczych sklepów sieci Reserved. Obecnie bierze udział w różnych projektach modernizacyjnych związanych z nową siedzibą firmy LPP.

Anna Olszewska
Architekt
Anna Olszewska
Architekt

Absolwentka Wydziału Architektury PG oraz Studium Podyplomowego architektura+dialog na ASP w Gdańsku. W Studio 1:1 od 2008 r. Współpracowała przy tematach Wystały Stałej ECS i konceptu Cropp oraz przestrzeni handlowych. Architekt prowadzący wielu projektów na całym procesie projektowym i wykonawczym - od szkicu do otwarcia, m.in. lokali w kamienicach w Rydze oraz Sztutgarcie. Spokojny obserwator organicznego życia projektów.

Piotr Mazurczyk
Projektant
Piotr Mazurczyk
Projektant

W 2013 roku ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego ASP w Gdańsku. Pracuje w Studio 1:1 od 2013 roku. Jego doświadczenie to min.: project manager zespołu projektantów mebli i zabudów nowego konceptu salonów Reserved; lifting salonów Reserved: współpraca przy projekcie sieci sklepowów CROPP oraz A Tab (Home&You); projekt i opracowanie techniczne wyposażenia obiektów użyteczności publicznej oraz klubokawiarni. Obecnie ma realny wpływ na wygląd, konstrukcję i sposób produkcji mebli, zabudów i witryn sklepowych. Jego biegłość techniczna i obszerna wiedza uzupełnia niemal każdy koncept zarówno sklepów sieciowych jak i architektonicznych.

Lucas Zawadzki
Architekt
Lucas Zawadzki
Architekt

Absolwent Sopockiej Szkoły Wyższej. Swoje zainteresowanie skupia głównie na architekturze parametrycznej i organicznej. Największe inspiracje czerpie z wszelakich projektów Zaha Hadid Architects. W Studio 1:1 pracuje od 2017 roku. Współpracuje zarówno przy projektach architektonicznych jak i aranżacjach sklepów sieciowych.

Kamila Kohut
Architekt
Kamila Kohut
Architekt

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Swoje umiejętności rozwijała w pracowniach projektowania architektury wnętrz i mebli. Praktykę zdobyła w trójmiejskich biurach architektonicznych. W Studio 1:1 pracuje do 2017 roku. Zaangażowana jest w projektowanie wnętrz przestrzeni handlowych.

Jakub Stojałowski
Projektant
Jakub Stojałowski
Projektant

Projektant wzornictwa, zawodowy fotograf, wynalazca. Urodził się w 1991 roku w Gdańsku. Dyplom magisterski z Wzornictwa na Wydziale Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku o tematyce "Lampa bezprzewodowa - światło nastroju” obronił w 2017 roku. Twórca interaktywnych efektów specjalnych do scenografii teatralnych i na potrzeby wystaw. W Studio 1:1 od 2017 roku. Jego żywioł to zdjęcia, filmy, makiety i projektowanie. Studyjna złota rączka.

Artur Kulczyński
Projektant
Artur Kulczyński
Projektant

Absolwent Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierunek wzornictwo. Do zespołu Studio 1:1 dołączył w 2017 roku. Obecnie odpowiedzialny jest za kontakt z wykonawcami. Projektowanie mebli do sklepów sieciowych i opracowywanie dokumentacji wykonawczej. Sprawnie zamienia szkice w coś realnego.

Monika Puchalska
Architekt
Monika Puchalska
Architekt

Ukończyła studia na Politechnice Gdańskiej w 2015 roku. Praktykowała przy projektach urbanistycznych takich jak m.in. „Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej” oraz „Zagospodarowanie skweru przy ul. Sienkiewicza w Iławie". Interesuje się szeroko pojętą psychologią środowiskową oraz kreowaniem przestrzeni publicznych i handlowych. Do zespołu Studio 1:1 dołączyła w 2017 roku. Obecnie zaangażowana w projektowanie przestrzeni handlowych.

Joanna Jarza
Projektant
Joanna Jarza
Projektant

Projektant wzornictwa; w 2017 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom magisterski na Wydziale Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W Studio 1:1 pracuje od 2017 roku, obecnie zajmuje się elementami graficznymi projektów, komunikacją wizualną i projektowaniem konceptualnym.

Agnieszka Łajkowska
Architekt
Agnieszka Łajkowska
Architekt

Absolwentka Wydziałów Architektury na Politechnice Wrocławskiej i Politechnice Gdańskiej. Urbanista z powołania, architekt wnętrz z zamiłowania. Do zespołu Studio 1:1 dołączyła w 2018 roku.

Dominika Kochanowska
Architekt
Dominika Kochanowska
Architekt

Jest absolwentką wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Szczecińskiej. Doświadczenia projektowe wzbogacałam między innymi podczas stażu i wymiany studenckiej w Danii, Hiszpanii oraz Republice Czeskiej. Od kilku lat jest związana z kreatywnym trójmiastem. W Studio 1:1 pracuje od 2016 roku, biorąc udział w wielu projektach sklepów dla marki Reserved. Obecnie zaangażowana w projektowanie przestrzeni handlowych.

Renata Piołunkowska
Projektant
Renata Piołunkowska
Projektant

W 2015 ukończyła Wzornictwo Przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku z tytułem magistra sztuki. W 2012 roku była stypendystką na Universidade Technica de Lisboa, na kierunku Design. Zdobyła wyróżnienie w konkursie Art of Packaging debiuty, wyróżnienie Elle Decoration Młodzi na Start, oraz dwie ważne nagrody w dziedzinie projektowania- IF Design Award oraz Must Have, za grzejnik Hex produkowany przez firmę Terma. Dodatkowo realizuje się jako asystentka w pracowni projektowej na Akademii Sztuki w Szczecinie. Do zespołu Studio 1:1 dołączyła w 2016 r. Zajmuje się tworzeniem wizualizacji na potrzeby projektów, opracowuje koncepcje nowych form mebli i zabudów. Z dużą uwagą śledzi trendy i kierunki rozwoju rynku by później wykorzystać to w realizacjach studia. Współtwórca kolekcji Doki.

Grzegorz Kunikowski
Architekt
Grzegorz Kunikowski
Architekt

Arch. wnętrz - w 2015 ukończył Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje w Studio 1:1 od 2017. Uzależniony od rysowania i grafiki 3d.

Paweł Retkowski
Architekt
Paweł Retkowski
Architekt

Student II roku studiów magisterskich architektury wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2017 roku w Studio 1:1, współpracuje przy licznych projektach dla największych sieci handlowych.

Emilia Piłaszewicz
Architekt
Emilia Piłaszewicz
Architekt

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Do zespołu Studio 1:1 dołączyła w 2017 roku. Obecnie zajmuje projektowaniem wnętrz przestrzeni handlowych oraz tworzeniem wizualizacji architektonicznych.

Yaroslava Avtushenko
Architekt
Yaroslava Avtushenko
Architekt

Absolwentka Politechniki Lwowskiej oraz Politechniki Lubelskiej. Do zespołu Studio 1:1 dołączyła w 2017 roku. Obecnie współpracuje przy licznych projektach dla sieci sklepów.

Administracja

Krzysztof Szota
Główny Księgowy
Krzysztof Szota
Główny Księgowy

Magister ekonomii, ukończył Wydział Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim w 1980 roku. Wpisany na listę doradców podatkowych pod numerem 00915. Ze Studio 1:1 związany od początku jego istnienia, odpowiedzialny jest za całokształt procesów finansowych oraz kadrowo-płacowych.

Agnieszka Chmielewska
Kierownik Biura
Agnieszka Chmielewska
Kierownik Biura

Ukończyła Wydział Zarządzania i Inżynierii Produktu. W latach 2005-2010 pracowała w Wielkiej Brytanii, zdobywając doświadczenie w bankowości. Pracuje w Studio 1:1 od 2010 roku. Obecnie odpowiedzialna za całokształt procesów administracyjnych.